Fekete István Általános Iskola

Adószám: 19112271-1-08
Számlaszám: Halászi Takarékszövetkezet 58600252-10011221

-----------------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

A nap 24 órájában ingyenesen hívható gyermekvédő hívószám: 06-80/630-155

Iskolatitkári ügyfélfogadás

Mofémtelepen:

iskolalátogatási igazolás,

bizonyítvány másolat

HÉTFŐ: 8.00-10.00

SZERDA: 14.00-15.30

Varga Judit

iskolatitkár

Terembérleti ügyintézés

Mofémtelepen:

Móroczné Szabó Ildikó

gazdasági ügyintéző

KEDD:10.00-15.00

Diákigazolvány ügyintézés

Mofémtelep: Süli Zsuzsanna

HÉTFŐ: 10.00 -12.00

Ipartelep: Fazekas Tímea

HÉTFŐ: 15.00 -16.00

-----------------------

Kapcsolatunk egy közeli ausztriai iskolával

(A-7122 Burgenland, Gols )

Minden tanévben két hétig vehet részt iskolánk 30 legjobb németese (4-8. évfolyamig 3-3 fő) az osztrák iskola megfelelő évfolyamának órarend szerinti tanítási óráin. Minden reggel más-más nyelvtanárral utaznak a hegyeshalmi országhatáron keresztül Golsba, fél kettőkor indulnak újra haza.

A közösen eltöltött délelőttök alatt értékes baráti, levelezőtársi kapcsolatok szövődnek, az így szerzett ismeretségek cserekapcsolatokká, kölcsönös családlátogatásokká erősödnek. A "Hochdeutsch"-on kívül a burgenlandi nyelvjárás eltérőségeivel is megismerkedhetnek gyermekeink. E program keretén belül a különböző nyelvi készségek fejlesztése mellett évről évre betekinthetnek tanítványaink egy ausztriai tanoda életébe, szokásaiba, számukra szokatlan atmoszférájába, tanítási-tanulási módszereibe, iskolai követelményrendszerébe. Módjuk nyílik a környék megismerésére, a Fertő-tó ausztriai partján kirándulást tenni, az eltérő iskola-szerkezetet, tananyagot összehasonlítani és számos sport, illetve kulturális rendezvényen részt venni.

Nyelvtanáraink is rendszeresen utaznak konferenciákra, kiállításokra, találkozókra, illetve különféle nemzetközi szimpóziumokra Ausztriába. A golsi diákok is jártak már nálunk a Fekete István Diáknapok rendezvénysorozatán. Közös televíziós felvétel készült a kapcsolat bemutatásáról az 5 éves évforduló kapcsán, a jövőben pedig egy kerékpártúrát terveznek a Szigetköz megtekintésével. Fontosnak tartjuk az eltöltött idő eredményeinek itthoni megismertetését is, melyre mindig egy kiállítás keretében kerül sor. Mindkét fél számára hasznos, mindkét iskola arculatát, munkarendjét meghatározó programsorozattá fejlődött az évek alatt ez a partnerkapcsolat.

20 éves jubileum

Honlap: http://www.nms-gols.at/